Serdecznie zapraszamy na uroczysty wernisaż plenerowej wystawy Biblii w Krakowie, u zbiegu ulic Grodzkiej i św. Idziego (Plac im. ojca Adama Studzińskiego), 27 listopada o godz. 13:00.
Podczas wernisażu każdy zainteresowany otrzyma bezpłatny egzemplarz całego Pisma Świętego – prosimy zgłosić się do punktu informacyjnego.
Partnerem wystawy jest m.in. Korespondencyjna Szkoła Biblijna, Towarzystwo Biblijne w Polsce i Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna. Partnerem medialnym wydarzenia został portal LoveKrakow.pl, magazyn Znaki Czasu i telewizja Hope Channel. Szczegóły na stronie https://adwentysci.krakow.pl/biblia
Wystawę można zwiedzać do 31 stycznia 2022 roku.
Więcej o wystawie:
Biblia to najpopularniejsza książka świata i jeden z najważniejszych tekstów kulturowych ludzkości. W całości przełożona jest na ponad 700 języków, a we fragmentach na ponad 3 tysiące języków i dialektów. Rozpisana na wiele gatunków literackich, zawiera świadectwa historyczne, biografie, listy, etyczne i moralne wskazania, poezję i pieśni. Wprawny czytelnik przeczyta ją w 77 godzin, choć wielu duchownych, myślicieli, badaczy i artystów tworzy dzieła inspirowane jednym zaledwie zdaniem zapisanym na jej kartach.
Na wystawie nie zabraknie przedstawienia odkryć archeologicznych, które świadczą o wiarygodności Biblii, popularnych dziś powiedzeń i metafor, które swoje źródło mają w Starym i Nowym Testamencie, wątków krakowskich – biblijnych zabytków związanych z miastem, czy interesujących przekładów biblijnych, np. na gwarę góralską, kaszubską czy śląską.
Szczegóły na stronie https://adwentysci.krakow.pl/biblia
Wydarzenie na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/1524332511276266
O organizatorach:
Bezpłatna wystawa „Biblia. Bestseller wszechczasów” wpisuje się w obchody 100-lecia obecności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Krakowie, które organizowane są pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego i Przewodniczącego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Polsce pastora Ryszarda Jankowskiego. Z tej okazji do tej pory m.in. nazwano skwer imieniem Michała Beliny-Czechowskiego, a adwentyści posadzili setki krzewów przy krakowskich Błoniach.
Z uszanowaniem Organizatorzy