Szkoła Języków Obcych

PONAD 25 LAT DZIAŁALNOŚCI!

Początki istnienia naszej szkoły sięgają lat osiemdziesiątych, kiedy to jeden z pracowników istniejącego tu wówczas Seminarium Duchownego, Andrzej Plewa, podjął się nauczania języka angielskiego dla osób zainteresowanych. Była to spontaniczna inicjatywa, która w 1989 roku, pod przewodnictwem Maksymiliana Szklorza, uzyskała właściwie zorganizowaną obsługę administracyjną. Na bazie istniejących już wtedy kilku grup językowych, uformowano oddzielną jednostkę o nazwie Szkoła Języka Angielskiego. Z czasem Szkoła zaczęła oferować także kursy biznesu, stąd jej nazwę przekształcono w Szkołę Języka Angielskiego i Biznesu.

Do roku 2003, kiedy w Wyższej Szkole Teologiczno-Humanistycznej powołano Instytut Turystyki Krajów Biblijnych i Instytut Promocji Zdrowia, Szkoła Języków Obcych była najbardziej obleganą liczebnie jednostką w ramach Uczelni (mimo, iż uczniowie Szkoły Języków Obcych jako odrębnej jednostki dydaktycznej w ramach Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej, nie realizują ścieżki licencjackiej).

Przez wiele lat dzięki współpracy z Adventist Volunteer Service, Szkoła Języków Obcych korzystała z możliwości zatrudniania wolontariuszy, pracujących jako rdzenni nauczyciele języków obcych. Wśród nich byli obywatele Kanady, Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Jamajki, Wielkiej Brytanii, Tanzanii, Australii, Ekwadoru i Francji. Dzisiaj Szkoła Języków Obcych u Adwentystów (to nazwa, którą przyjęliśmy ze względu na to, jak szkoła jest nazywana powszechnie przez okolicznych mieszkańców Podkowy Leśnej) może poszczycić się 25 latami udanej pracy na rzecz edukacji mieszkańców Podkowy Leśnej i okolic.

Prowadzimy regularne kursy językowe indywidualne, jak też dla grup dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych. W programie nauczania oferujemy język angielski, niemiecki, hiszpański i francuski, w trybie porannym i popołudniowym.

Naszą pracę zawsze wykonywaliśmy z zaangażowaniem i poświęceniem; uczniowie mogą liczyć na wysoką jakość nauczania, bezpieczeństwo i komfortowe warunki nauki, a do tego dużo dobrej zabawy. Istotny wpływ na wysokie efekty nauczania ma praca w małych grupach i intensywny kontakt nauczycielami (native speaker).

WŁADZE SZKOŁY

Witajcie! Nazywam się Dorothy, jestem Amerykanką z polskimi korzeniami, sięgającymi trzeciego pokolenia wstecz. Przybyłam do Polski, by uczyć angielskiego w 2003 roku i zakochałam się w tym kraju na tyle, że postanowiłam tu zostać. Dorothy Ann Porawski-OrzechowskaJako absolwentka wydziału aktorsko-wokalnego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, przyznaję, że moją największą pasja jest muzyka, jednak jeśli chodzi o powołanie, czuję się zdecydowanie nauczycielką. Poza pracą w Podkowie Leśnej, od 2007 roku uczę w Międzynarodowej Szkole „Meridian” w Warszawie, dla której stworzyłam autorski program nauczania „Native English” i gdzie sprawowałam też rolę wychowawcy klasy. Pracując tam zdobyłam właściwe stopnie stażu nauczycielskiego oraz uczestniczyłam w licznym konferencjach i kursach. Wszystkie te doświadczenia dobrze przygotowały mnie do pracy w roli dyrektora SJO, czym zajmuję się od 2006 roku.

Wraz z mężem i naszym synem, którego świadomie uczymy posługiwać się dwoma językami, mieszkamy w Podkowie Leśnej. Chociaż pobyt w Polsce sprawia mi dużo radości, tęsknię za Stanami Zjednoczonymi. Dlatego też bardzo chętnie zamieniam prowadzone przez siebie zajęcia w „kąciki tylko angielskiego” i dzielę się ze słuchaczami wspaniałymi informacjami i doświadczeniami na temat amerykańskiej kultury. Zwracam szczególną uwagę na to, by nauczyciele znali nie tylko gramatykę i leksykon angielski, ale także by ich akcent i poprawność semantyczna była bez zastrzeżeń. Zależy mi bowiem na tym, by kadra Szkoły Języków Obcych składała się tylko z takich lektorów, których wymowa i poprawność jest w naturalny sposób najbliższa tej oryginalnej.

Dla osób zainteresowanych staram się być zawsze dostępna i z przyjemnością udzielę odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące mojej osoby, języka angielskiego, Stanów Zjednoczonych i oczywiście Szkoły. 🙂 Mimo wielu zajęć i obowiązków, zawsze znajdę czas, by porozmawiać z gośćmi lub uczniami. Serdecznie zapraszam i zachęcam do kontaktu!

Dorothy Ann Porawski-Orzechowska
„SZKOŁA JĘZYKÓW OBCYCH U ADWENTYSTÓW”

Dlaczego w nazwie szkoły jest zwrot „u adwentystów”?

Około 5 lat temu postanowiliśmy dokonać pewnych zmian w naszym wizerunku, tak by nieco odróżnić się od coraz liczniej pojawiających się szkół językowych w naszej okolicy. Potrzebna nam była odrębna i własna nazwa. Nasze metody nauczania nie obejmowały dość powszechnie wówczas stosowanych zabaw jak np. praca z rekwizytami typu owoce, tęcze, zwierzęta i zabawki 🙂 Być może dlatego gdy ktoś z okolic mówił o naszej szkole, zawsze odnosił się do niej jako do szkoły „u adwentystów”. Kiedy przez przypadek usłyszałam o szkole prowadzonej przez Kościół Metodystyczny w Warszawie, którą określano analogicznie („u metodystów”), doszłam do wniosku, że przyjęcie tego elementu to dość dobre wyjście z sytuacji i po krótkiej konsultacji nazwa została zaakceptowana.DSCF2846

Nasza Szkoła jest częścią WSTH i działa pod patronatem Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Polsce. Celem istnienia Szkoły jest wszakże nauczanie języków obcych, w związku z tym, przyjmujemy do pracy wyłącznie znakomitych nauczycieli, osoby komunikatywne o odpowiednich zdolnościach umożliwiających pracę dydaktyczną zarówno z dziećmi i młodzieżą jak też dorosłymi.

Każdego roku naszą kadrę zasila również kilkoro adwentystycznych wolontariuszy z zagranicy, dzięki którym możemy zaoferować konwersacje z rdzennymi użytkownikami nauczanych języków. Staramy się jednocześnie podtrzymać właściwy etos wychowawczy, by zaszczepić wśród uczniów miłość, tolerancję, posłuszeństwo rodzicom, pozytywny stosunek do życia i innych ludzi.
Kursy językowe dla wszystkich poziomów zaawansowania.

OFERTA:

  • kursy ogólne (Język angielski, niemiecki, hiszpański, francuski)
  • kursy przygotowujące do egzaminów FCE, CAE
  • Zertifikat Deutsch, ZDP
  • Polish as a foreign language

ZAJĘCIA:

  • Odbywają się dwa razy w tygodniu po 60 lub 90 minut.
  • Grupy 4-6 oraz 7-12 osobowe
  • Konwersacje
  • Zajęcia indywidualne
DOKUMENTY:
Umowa 2018-19 Zajęcia grupowe
Umowa 2018-19 Zajęcia indywidualne
Kalendarz roku 2018-2019
Formularz zgłoszeniowy 2018-2019
Cennik kursów 2018-2019